Bestyrelsen i DEO

DEO's bestyrelse, valgt på generalforsamlingen den 23. januar 2016. Der er nyvalg på den kommende generalforsamling i august 2017.

Jan Sturm
Formand for bestyrelsen
Strandgade 57, 4. 124, 1401 Kbh. K.
Mail: dksturm@gmail.com

Finn Ellegaard
Næstformand
Vestervænget 2, 8963 Auning
Mail: finn@deo.dk

Michael Birkkjær Lauritsen
Særligt ansvar for DEOrejser
Struenseegade 21, 1. tv, 2200 København N
Mail: michael.lauritsen@gmail.com

Nadja Lundholm Olsen
Ekspertområde: Arbejdsmarkedspolitik
Adelgade 56, 3b, nr. 169
1304 København K
Mail: nadja.lundholm.olsen@hotmail.com

Mads Torp Skafte Jespersen
Ekspertområde: Klima og energipolitik
Maltagade 19, 3.tv., 2300 København S
Mail: mads.torp.j@gmail.com

Jesper Vestermark Køber
Ekspertområde: Demokrati
Johan Kellers Vej 35, 4.th., 2450 København SV
Mail: jespervestermarkk@gmail.com

Annie Hagel
Ekspertområde: Journalistik og redaktion
Sprydet 89, 3070 Snekkersten
Mail: hagel@mail.tele.dk

Anne Hallenberg
Ekspertområde: Undervisning
Gunløgsgade 23, 1.th., 2300 Kbh. S
Mail: annehallenberg@hotmail.com